Pirmoji pagalba

 

Nei vienas iš mūsų negali numatyti, kur laukia nelaimė, todėl privalome būti pasiruošę įvairioms gyvenimo situacijoms. Pirmoji medicinos pagalba – tai pirmas žingsnis siekiant padėti kitiems ir operatyviai bei tikslingai sureaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Tokie įgūdžiai reikalingi tuomet, kai tenka laukti profesionalios medikų pagalbos – jie ne iš karto gali atvykti į įvykio vietą, o būtent tokiais atvejais yra brangi kiekviena minutė. Laiku suteikta pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės (suaugusieji, vaikai). Todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.

1-4 klasių moksleiviai tampa savarankiškesni ir mažiau prižiūrimi nei buvo darželyje. Mokykloje vaikai nėra be perstojo stebimi ir pertraukų metu gali atsitikti nelaimė, kurios metu šalia gali nebūti suaugusio. Todėl vaikai turi mokėti atpažinti pavojų ir galimai pavojingas situacijas, mokėti atpažinti pavojingas sveikatos būkles, prireikus iškviesti pagalbą, įvertinti savo galimybes ir kreiptis pagalbos į suaugusius. Taip pat turi mokėti atlikti elementarius pirmosios pagalbos veiksmus, norėti padėti sau ir kitiems. Todėl Versmės gimnazijos 3 klasės mokiniai, dalyvaudami projekte ,,Mano sveikata - mano rankose“, pakartotinai išklausė pirmosios pagalbos, nesant suaugusiesiems aplinkui, teikimo taisykles.

Prevencijos tikslas - išmokyti mokinius atpažinti pavojingas būkles ir kreiptis pagalbos, supažindinti su pagrindiniais pirmosios pagalbos principais, išmokyti stabdyti kraujavimą iš galūnės, iš nosies, tvarstyti žaizdas ir teikti pagalbą nudegus, sušalus ar esant lūžiui, supažindinti su pagrindiniais saugaus elgesio principai.

Vaikams buvo pristatytos klasės vaistinėlėje ir mokyklos medicinos kabinete esančios priemonėmis, kaip ir kada jomis naudotis, kokias pagalbos priemonės galima rasti ir panaudoti namuose, bei kokiais atvejais būtina kviesti greitąją pagalbą. Pamokos pabaigoje mokiniai rinko dailiausią pleistrą bei vaistinėlę.

Bendrasis pagalbos centras – tel. 112

pagalba 1

pagalba 2

pagalba 3

pagalba 4

pagalba 6

pagalba 8

 

Paskelbta 2019 m. spalio 29 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker