Tarptautinis projektas „Mūsų protėvių pėdomis“

 

Šių metų rugsėjo 23-27 dienomis mūsų gimnazijos 8 ir IIG klasių mokiniai kartu su bendraamžiais iš Lenkijos, Ostžešuvo M. Sklodovskos-Kiuri licėjaus mokiniais, dalyvavo tarptautiniame projekte „Mūsų protėvių pėdomis“. Bendradarbiavimas su šio licėjaus mokiniais ir mokytojais tęsiasi jau penkerius metus. Šį kartą mokiniai turėjo galimybę visą savaitę gyventi kaimo turizmo sodyboje Jovariškėse Trakų rajone, užsiimti tiriamąja, pažintine ir kultūrine veikla. Išvykų į Vilnių, Trakus, Lentvarį, Druskininkus metu vaikai ne tik pamatė šių miestų įžymiąsias vietas, bet ir sužinojo apie žymius žmones, gyvenusius šiose vietovėse, apie jų gyvenimą bei veiklą. Tai A. Mickevičius, J. Pilsudskis, I. Lelevelis, grafai Tiškevičiai, J. Basanavičius, M. K. Čiurlionis, A. S. Puškinas. Jovariškių apylinkėse stovyklautojai susipažino su Lietuvos augmenija bei gyvūnija, palygino su Lenkijos fauna ir flora. Kartu parengė herbarijus. Įdomiai vyko nacionalinių patiekalų degustacija. Mūsų mokiniai parodė, kaip gaminami cipelinai ir nacionalinis karaimų patiekalas – kibinai. Mokinai iš Lenkijos – puikūs saldumynų, pyragų ir kitų gardumynų gamybos meistrai. Buvo surengtas koncertas, kurio metu mokiniai trijomis kalbomis, lenkų, rusų ir lietuvių, deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, vaidino ištraukas iš spektaklių, pristatė nacionalinius kostiumus. Šis koncertas paliko neišdildomus įspūdžius. O kur dar sportinės varžybos, žaidimai, pokalbiai, diskotekos... visko ir neišvardinsi! Pagrindinis kartu praleisto laiko tikslas – mokymasis bendrauti, norėjimas sužinoti, pažinti savo ir kitų tautų istoriją, kultūrą. Atsisveikindami vaikai išreiškė norą dažniau susitikti, draugauti. Šių metų spalio 16 dieną mūsų gimnazijos mokiniai vyks į Lenkiją, kur bus apibendrinami vykdyto projekto rezultatai.

Jovariskes 1

Jovariskes 2

 Jovariskes 3

Jovariskes 4

Jovariskes 5

Jovariskes 6

Jovariskes 7

Jovariskes 8

Jovariskes 9

Jovariskes 10

Jovariskes 11

 

Paskelbta 2019 m. spalio 15 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker