Rugsėjo 13 diena

 

„Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“          

     Lietuvoje vykdomas projektas „Po kompiuterį visiems Lietuvos vaikams“. Planšetės ir telefonai iš principo pagal savo pirminę funkciją yra turinio vartojimo įrenginiai. Juos programuoti galima, bet tai yra daug sudėtingiau, nėra lengvai pasiekiamų priemonių ir rezultatai nesuteikia greito pasitenkinimo. Kompiuteriukas jungia virtualų pasaulį su realiu ir leidžia atlikti įvairius veiksmus, kurie perduodami  programinio kodo eilutėmis, jų paskirtis – visų pirma kūrybinė. Tinkamai pateikus, sudominus ir aprūpinus reikiama medžiaga, idėjomis mokymuisi – vaikai įsitrauks ir išmoks. Ne visi vaikai turi planšetes ir išmaniuosius telefonus. Nemažai vaikų gyvena socialinės rizikos šeimose. Mikrokompiuteris būtų vaiko įrenginys, kuris užtikrintų, kad bus galimybė išmokti programuoti. Kompiuteriukų paramos fondas – tai labdaros ir paramos fondas įsteigtas idėjos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ finansavimui. Povilas Poderskis, Vilniaus miesto mero patarėjas IT ir atvirų duomenų klausimais, modernios edukacijos ir skaidresnio viešojo sektoriaus entuziastas  šią idėją pagarsino ir susilaukė nemažai pritarimo.

     Savivaldybė yra svarbi šio projektui institucija. Didžioji dalis Lietuvos mokyklų priklauso savivaldybėms, jos skiria pinigus jų materialiniam aprūpinimui bei nustato daugelį mokyklų veiklos tvarkų. Vaikų kūrybiškumui pasireikšti reikalinga saugi ir jiems atvira erdvė, kurioje jie galėtų rasti visas tinkamas darbui priemones ir programuoti kompiuteriukus. Tam visiškai pilnai tinka bet kokia vieta, kur šilta, saugu, yra kur atsisėsti prie kompiuterio su internetu. Tokia vieta gali būti biblioteka,  mokyklos bibliotekos skaitykla, informatikos klasė.

komp1

komp2

komp3

komp4

komp5

komp6

komp7

komp8

komp9

 

   

,,,,,

 

Paskelbta 2017 m. rugsėjo 20 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker